![ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟ_ΚΟΥΡΕΤΑΣ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/12/ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟ_ΚΟΥΡΕΤΑΣ-678x381.jpg)
Το κτίριο του Διοικητηρίου στην Καρδίτσα επισκέφθηκε ο νέος Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Δημήτρης Κουρέτας, συνοδευόμενος από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Χαράλαμπο Μπιλίνη.
Ο κ. Κουρέτας επισκέφθηκε το διοικητήριο το οποίο εδώ και χρόνια είναι ημιτελές, αλλά σύμφωνα με τις δηλώσεις του νέου Περιφερειάρχη η ολοκλήρωση των εργασιών αποπεράτωσης του θα προχωρήσουν άμεσα.
Μάλιστα μετά τη συνάντηση με τον Πρύτανη, ο κ. Κουρέτας δήλωσε ότι χώροι του νέου διοικητηρίου θα διατεθούν στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, προκειμένου να στεγάσουν το Τμήμα Δημόσιας και Ενιαίας Υγείας και το τμήμα Επιστήμης Τροφίμων.