![τυρναβος κοντρες](https://paidis.com/wp-content/uploads/2024/02/τυρναβος-κοντρες-678x381.jpg)
Κατεπείγουσα Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου του δήμου Τυρνάβου, θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης (στο Δημοτικό Κατάστημα Τυρνάβου) και ταυτόχρονα με τηλεδιάσκεψη (μέσω της υπηρεσίας τηλεδιάσκεψης e:Presence.gov.gr, για όσους το επιθυμούν) την Πέμπτη 29 Φεβρουάριου στις 18:00′, με θέμα ημερήσιας διάταξης:
Έγκριση Κανονισμού Οργάνωσης και Λειτουργίας «Τυρναβίτικο Καρναβάλι-Μπουρανί 2024».
Το κατεπείγον οφείλεται στον χρονικό περιορισμό και στην άμεση ανάγκη λήψης αποφάσεων για τα μέτρα ασφαλείας για την διεξαγωγή του Καρναβαλιού.