![damasouli](https://paidis.com/wp-content/uploads/2024/05/damasouli-678x381.jpg)
Στο πολύπαθο Δαμασούλι βρέθηκε ο Δήμαρχος Τυρνάβου Στέλιος Τσικριτσής και παρακολούθησε την πρώτη Ανάσταση που πραγματοποιήθηκε σε εκκλησία στο Δήμο Τυρνάβου.
Σε σύντομη δήλωση του τόνισε:
«Ευχόμαστε χρόνια πολλά στους κατοίκους εδώ. Αμεσα η κεντρική εξουσία να βγάλει από τον Γολγοθά των παθών που άφησε ο καταστροφικός σεισμός στο Δήμο μας τους συμπολίτες μας που επλήγησαν.
Η παρουσία μου είναι συμβολική σήμερα αλλά οι αγώνες μας είναι έμπρακτοι.
Καλή Ανάσταση Λαού».