![ntellas](https://paidis.com/wp-content/uploads/2024/05/ntellas-678x381.jpg)
Δύο σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν οι Τυρναβίτες δρομείς Ευάγγελος Ντέλας και Λέανδρος Κακαδιάρης του συλλόγου «Δρομείς Τυρνάβου», στις κατηγορίες τους στον Πλαστήριο Δρόμο που διεξήχθη χθες στην Καρδίτσα.
Ο Ευ. Ντέλας που συμμετέχει αδιάκοπα στον αγώνα από το 2016 όταν πρωτοξεκίνησε ο Πλαστήριος Δρόμος ήταν 1ος στην κατηγορία 50 – 60 ετών και πήρε το χρυσό μετάλλιο και ο
Τρίτος στην κατηγορία του 60 άνω ήταν ο Λ. Κακαδιάρης που πήρε το χάλκινο μετάλλιο.