Νίκη εκτός έδρας επί του Πολυαθλητικού Τρικάλων για την ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ. Αμπελώνα

Νικηφόρα μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι πέρασε η ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Αμπελώνα από τα Τρίκαλα επικρατώντας στην έδρα του Πολυαθλητικού Τρικάλων με 72 – 66.

Οι πράσινοι των Β. Τεκούση και Θ, Μαραμή από την αρχή πήραν τα ηνία του παιχνιδιού και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονα με ένα σημαντικό  προβάδισμα 11 πόντων 33 – 44.

Στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να γυρίσουν το παιχνίδι αλλά οι πράσινοι παίζοντας σοβαρά στην άμυνα και με προσεκτικές επιθέσης διατήρησαν το προβάδισμα και στο τέλος πήραν τη νίκη με 66 – 72.

Ο Γυμναστικός είχε σε πολύ καλή μέρα τον Λόλα με 21 πόντους και τον Μηλιώνη με 18 ενώ κανείς από τους υπόλοιπους δεν υστέρησε.