Χρυσό και χάλκινα μετάλλια για αθλητές του Α.Ο. ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ Τυρνάβου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα γεννηθέντων 2013 συμμετείχε ο Α.Ο. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ και μετά από καταπληκτική εμφάνιση μετά από 4 δύσκολους, αλλά νικηφόρους αγώνες, η Αντωνία Τόλη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 33 κιλών και στέφθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος κερδίζοντας τις εντυπώσεις.

Χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν η Ελένη Δολμέ -44 χάνοντας στις λεπτομέρειες στον ημιτελικό και η Γεωργία Στεργιουλη -29 κιλά χάνοντας στον ημιτελικό από την αθλήτρια πού αναδείχθηκε πρωταθλήτρια με μικρή διαφορά.

Πολύ καλή εμφάνιση και για τούς Κωνσταντίνο Ρόπλο και Μαρία – Ελένη Παπακυπριανού οι οποίοι δεν κατάφεραν να φτάσουν σε κάποια διάκριση.

Ο Θεόδωρος Κωνσταντάς αγωνίστηκε στο Νέων στην κατηγορία -21 κάνοντας καλή εμφάνιση χάνοντας στον δεύτερο αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν ο μικρότερος ηλικιακά.

Το Δ.Σ συγχαίρει τους αθλητές για τις επιτυχίες τους και τον προπονητή Χρήστο Ντιντό πού για άλλη μία φορά φέρνει στον Τύρναβο πανελλήνιες διακρίσεις.