5ος στο διασυλλογικό πρωτάθλημα ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ αθλητής του Α.Σ. ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

Ο αθλητής του Α.Σ. ΔΙΑΣ Λάρισας, Ηλίας – Παναγιώτης Κουτλής, κατέκτησε την 5η θέση στο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα TAE KWON DO στην κατηγορία των -49 κιλών, αν και ηττήθηκε στον προημιτελικό.

Στον ίδιο αγώνα συμμετείχε και ο Φίλιππος Μέκρας στην κατηγορία των -41 κιλών, ο οποίος παρά την προσπάθειά του ηττήθηκε με σκορ 2-1 στον προκριματικό αγώνα. Στο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα συμμετείχαν συνολικά 245 αθλητές γεννημένοι το 2013, αποδεικνύοντας έτσι τη δυναμική του Ολυμπιακού αθλήματος.

Ο Σύλλογος εκφράζει τα συγχαρητήριά του προς τους αθλητές για την εξαιρετική τους εμφάνιση στο πρωτάθλημα, τον προπονητή Χρήστο Ζεϊμπέκη και τους γονείς που υποστηρίζουν τις προσπάθειες των παιδιών τους.

Οι εγγραφές στον σύλλογο παραμένουν ανοικτές όλο το χρόνο και μπορείτε να μας επισκεφθείτε στη διεύθυνση Ηπείρου 2, Λάρισα (απέναντι από το πάρκο Αγ. Αντωνίου), για πληροφορίες και εγγραφές επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του συλλόγου www.acdiaslarissas.com