![ZAMPIA](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/08/ZAMPIA-e1439544564249.jpg)
Επίσκεψη αγάπης και τιμής, αλλά και ειλικρινούς φιλίας πραγματοποίησε την Δευτέρα 10 Αυγούστου 2015, ο εκ Βόλου καταγόμενος Ιεραπόστολος Μητροπολίτης Ζάμπιας κ.Ιωακείμ, στην Ιερά Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου και στον Μητροπολίτη κ. Ιγνάτιο.
Ο οικείος Ιεράρχης με τους συνεργάτες του υποδέχθηκαν με μεγάλη χαρά τον Αλεξανδρινό Ιεράρχη και συνομίλησαν για πολλή ώρα πάνω σε θέματα ιεραποστολικής δράσεως αλλά και εθελοντικής διακονίας στην Αφρικανική γη.