ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΛ

Με ανεβασμένη ψυχολογία και πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα του Τυρνάβου ξεπέρασε την Τετάρτη το εμπόδιο του Αμπελωνιακού παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΛ επικρατώντας με 1-3.

tyrn2Με τον Αμπελωνιακό να προηγείται μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με τέρμα του Βούκια, οι παίκτες του Μιλτιάδη Ζιάκα αφυπνίστηκαν για να απαντήσουν 2’ λεπτά αργότερα με δοκάρι του Γελαλή και να… προειδοποιήσουν στο 30’ με τον μετέπειτα σκόρερ τους Νούσιο, η προσπάθεια του οποίου αποκρούσθηκε από τους αμυντικούς πάνω στη γραμμή.

Η ισοφάριση για τους Τυρναβίτες ήρθε στο 38ο λεπτό με σουτ του Νούσιου, με το σκόρερ να πετυχαίνει την ανατροπή και το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 69’, ενώ το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 83’ ο Τασιούλης με ωραία ατομική ενέργεια.

ΦΩΤΟ: athleticlarissa