![AGOR](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/06/AGOR.jpg)
Μήνυμα με αφορμή το επικείμενο δημοψήφισμα στην Μεγάλη Βρετανία, έστειλε ο περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός από το Ευρωκοινοβούλιο.
Ο κ. Αγοραστός λίγο πριν την ομιλία του Έλληνα επιτρόπου Μεταναστευτικής Πολιτικής, Δημήτρη Αβραμόπουλου για το βρετανικό δημοψήφισμα -όπου κάλεσε τους Βρετανούς να παραμείνουν στην ΕΕ– ο κ. Αγοραστός σήκωσε πανό μέσα στην αίθουσα το οποίο έγραφε “Remain” καλώντας τους Βρετανούς να ψηφίσουν υπέρ της παραμονής της χώρας τους στην ΕΕ.
Αντε και υπουργός Εξωτερικών τώρα…