![ανδρεαδης1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/12/ανδρεαδης1.jpg)
Εφυγε χθες από τη ζωή σε ηλικία 55 ετών ο δάσκαλος Ανδρέας Ανδρεάδης ιδιοκτήτης του βιβλιοπωλείου Σκάλα στη Λάρισα και άτομο που είχε αναπτύξει έντονη πολιτιστική και πολιτική δράση στην περιοχή, και ιδιαίτερα στη συνοικία του Αγίου Αθανασίου.
Ο Ανδρέας Ανδρεάδης αφήνει πίσω τη σύζυγό του Στυλιανή Ανδρεάδη, τις κόρες τους, γονείς και αδέλφια. Η κηδεία του θα γίνει σήμερα Παρασκευή και ώρα 3.30 μ.μ στην εκκλησία Αναστάσεως του Λαζάρου στο Νέο Κοιμητήριο Λάρισας.