![ΑΛΙΕΙΣ3](https://paidis.com/wp-content/uploads/2017/06/ΑΛΙΕΙΣ3-600x381.jpg)
Μια όμορφη εκδήλωση πραγματοποίησε την Κυριακή το πρωί ο Σύλλογος Ερασιτεχνών Αλιέων Κάτω Ολύμπου, η Περιφέρεια Θεσσαλίας και ο Δήμος Τεμπών στο Δέλτα του Πηνειού και συγκεκριμένα στη θέση “Καΐκια”.
Η εκδήλωση αφορούσε την ημέρα του Περιβάλλοντος .
Σκοπός είναι η ανάδειξη της περιοχής και των ομορφιών του καθώς και η προστασία του περιβάλλοντος.
![](http://paidis.com/wp-content/uploads/2017/06/ΑΛΙΕΙΣ1.jpg)
Τον συντονισμό της εκδήλωσης είχε ο δημοσιογράφος κ.Γιάννης Γιαννακόπουλος.
![](http://paidis.com/wp-content/uploads/2017/06/ΑΛΙΕΙΣ2.jpg)
Οι εκδηλώσεις ξεκίνησαν στις 10 το πρωί με αγώνα δρόμου 10.000 μέτρων από τα Μεσάγγαλα ,καθως βάρκες του συλλόγου πραγματοποιήσουν βαρκάδα στον Πηνειό και ξενάγηση στην περιοχή για τους επισκέπτες .
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν αντιδήμαρχοι ,δημοτικοί σύμβουλοι,πρόεδροι τοπικών κοινοτήτων ,πρόεδροι συλλόγων και φορέων της περιοχής.