ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΡΗ

Μόνο οι εμφανίσεις θύμιζαν Λάρισα ΚΑΕ στο «Νίκος Γκάλης», με τους παίκτες του Β. Αγγέλλου να πραγματοποιούν κακή εμφάνιση απέναντι στον Άρη γνωρίζοντας την ήττα από τους «κιτρινόμαυρους» με σκορ 90-72, χάνοντας μάλιστα και τη διαφορά του πρώτου αγώνα, όταν και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στην BL με 92-78.

Το παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής δεν αντέχει σε κριτική, καθώς οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και έκλεισαν το πρώτο 10λεπτο με το ταμπλό στο 23-8, ενώ η Λάρισα προσπάθησε να επανέλθει στις αρχές της δεύτερης περιόδου και με επιμέρους σκορ 13-4 «ψαλίδισε» τη διαφορά, ωστόσο ο Άρης είχε απάντηση κλείνοντας το ημίχρονο στο +14.

Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Καμπερίδη εγκλώβισαν αμυντικά τη Λάρισα και αύξησαν τη διαφορά, ενώ στο διαδικαστικού χαρακτήρα τέταρτο 10λεπτο δεν άλλαξε κάτι, με τον Άρη να παίρνει την πολύτιμη νίκη και τη Λάρισα ένα καλό μάθημα ενόψει της συνέχειας.