![ΑΝΟΡΘΟ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2021/09/ΑΝΟΡΘΟ-678x381.jpg)
Αμεση ήταν η αντίδραση αναγνώστη του paidis.com, στο σχόλιο για την ανορθογραφία στην πλάκα που έχει τοποθετηθεί στο δημοτικό σχολείο Δαμασίου, στην οποία η λέξη “δημαρχεία” βγάζει μάτια, αφού όπως ανέφερε στέλνοντας και τη σχετική φωτογραφία στην πρόσφατη επίσκεψή του στην Τήνο συνάντησε παρόμοια πλάκα.
“Τί να πω ή ανορθογραφία κυριαρχεί και τείνει να γίνει κανονικότητα” σημείωσε υποστηρίζοντας ότι με κάτι τέτοια θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε…