![fwteinh_afisa_ibby_2022](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/03/fwteinh_afisa_ibby_2022-423x381.jpg)
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου ,οι Φίλοι της Βιβλιοθήκης θα πραγματοποιήσουν εκπαιδευτικό ομαδικό παιχνίδι με θέμα « το δικό μας εικονογραφημένο παραμύθι»
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στον χώρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Τυρνάβου στις 4 Απριλίου, ημέρα Τρίτη και ώρα 11π.μ. και θα συμμετάσχουν μαθητές της Α τάξης του 2ου Γυμνασίου Τυρνάβου.
Η εκδήλωση θα επαναληφθεί και για τους μαθητές του 1ου Γυμνασίου.