![τσανακας](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/09/τσανακας-624x381.jpg)
Στο σκοτάδι είναι εδώ και λίγη ώρα το Δαμάσι, αφού ύστερα από μία δυνατή βροχόπτωση που συνοδευόταν από δυνατό αέρα σημειώθηκε διακοπή ρεύματος σε όλο το χωριό.
Αμεση ήταν η αντίδραση του προέδρου της κοινότητας Γ. Τσανάκα, ο οποίος επικοινώνησε με τον ΔΕΔΔΗΕ για να δηλώσει τη βλάβη και να απαιτήσει την όσο το δυνατό πιο γρήγορη παρέμβαση από συνεργείο τεχνικών.
Ο κ. Τσανάκας και μέσω του paidis.com με δεδομένο ότι από τον ΔΕΔΔΗΕ δεν δεσμεύθηκαν για άμεση αντιμετώπιση του προβλήματος καλεί τους τεχνικούς να σπεύσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα στο χωριό.