![DAMASI](https://paidis.com/wp-content/uploads/2024/04/DAMASI-1-678x381.jpg)
Στο πλαίσιο της ολυμπιακής εβδομάδας οργανώθηκε στο δημοτικό σχολείο Δαμασίου λαμπαδηδρομία και στη συνέχεια στο χωριό, ώστε να αναδειχθεί η θεμελιώδης σημασία της σωματικής άσκησης, του αθλητισμού και του Ολυμπιακού ιδεώδες. «Όλοι οι πολιτισμένοι λαοί έχουν μία κοινή πατρίδα, την Αρχαία Ολυμπία, στην Ελλάδα», έχει γράψει ο Βίκτωρ Ουγκώ και η Αφή της Ολυμπιακής Φλόγας υπενθύμισε σε όλη την ανθρωπότητα τα λόγια του σπουδαίου Γάλλου συγγραφέα.
Για να δείτε όλο το ρεπορτάζ για τη δράση πατήστε ΕΔΩ