![βουλ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/12/-e1449336382841.jpg)
Στα πλαίσια του διήμερου “Συνάντηση Πολιτισμών” που διοργανώνει ο Δήμος Λαρισαίων η Βουλγάρικη κοινότητα της Λάρισας σας προσκαλεί το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015 στις 7 το απόγευμα στην κεντρική πλατεία της πόλης στην εκδήλωση “Βουλγαρία – Παράδοση, γεύσεις, ρυθμοί”.
Συμμετέχουν:
Χορευτικό συγκρότημα “Πεντάρι” Λάρισας με χορογράφο τη Στάνκα Γκάνεβα
Παραδοσιακή Ορχήστρα Grozdan Natchev – γκάιντα, Marian Uzunov – τύμπανο, Borislav Georgiev – φλογέρα.