ΈΡΧΕΤΑΙ Ο ΜΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ 2016

Έρχεται ο Μύλος Παραστατικών Τεχνών 2016Ο 3ος Μύλος Παραστατικών Τεχνών, το πρότυπο φεστιβάλ για τις σύγχρονες παραστατικές και οπτικοακουστικές τέχνες, που διοργανώνει η Αντιδημαρχία Πολιτισμού και Επιστημών του Δήμου Λαρισαίων, σε συνδιοργάνωση και καλλιτεχνικό συντονισμό του Σ.Μου.Θ.,

θα πραγματοποιηθεί στο Μύλο του Παππά από την Παρασκευή 16 έως το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου.

Κατά τη διάρκειά του, θα προβληθεί το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα των ομάδων που δημιουργούν εντός του Μύλου του Παππά, αλλά και της πόλης, και επιπλέον θα παρουσιαστούν οι σύγχρονες εκφραστικές τάσεις με μετακλήσεις αξιόλογων καλλιτεχνών και ομάδων από όλη την Ελλάδα.

Για οχτώ μέρες, οι Λαρισαίοι θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν  παραστάσεις θεάτρου, μουσικού θεάτρου, χοροθεάτρου, χορού, κουκλοθέατρου, συναυλίες, περφόρμανς, εκθέσεις, εγκαταστάσεις, Stand Up Comedy και διαδραστικές καλλιτεχνικές δράσεις.

Πρόγραμμα Εκδηλώσεων

 

Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου

Jazz Escape (Εγκαίνια Έκθεσης)                         Ισόγειο Μύλου                                                     20:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

 

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου

Ανοικτό Εργαστήρι Μουσικού Θεάτρου       Αίθουσα Πολλαπλών Εκδηλώσεων             11:00
Εργαστήρια – ΣΜουΘ

Η Λεμονιά***                                                           Κουκλοθέατρο Τιριτόμπα                               18:00
Κουκλοθέατρο – Τέχνης Νεύμα (Μύκονος)

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Η Λεμονιά***                                                           Κουκλοθέατρο Τιριτόμπα                               21:00
Κουκλοθέατρο – Τέχνης Νεύμα (Μύκονος)

Συναυλίες                                                                   Θερινός Κινηματογράφος                               22:00
Μουσική – Luminocity, Πυρός Αιθήρ (Αθήνα), Jamming Farmers

 

Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου

Ανοικτό Εργαστήρι Μουσικού Θεάτρου       Αίθουσα Πολλαπλών Εκδηλώσεων             11:00
Εργαστήρια – ΣΜουΘ

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Προς τον Παράδεισο                                              Σκηνή Μπαλέτου                                                19:00
Masterclass Χορού – Κι όμΩς Κινείται (Αθήνα)

Διαμαρτυρία                                                             Προαύλιο                                                               20:00
Θέατρο – Art Gate

Τα Ραδίκια Ανάποδα                                             Θέατρο του Μύλου                                            21:00
Θέατρο – Σκηνοβάτης

 

Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Προς τον Παράδεισο                                              Σκηνή Μπαλέτου                                                19:00
Masterclass Χορού – Κι όμΩς Κινείται (Αθήνα)

Δεν είναι όπως στην TV                                         Μπαράκι του Μύλου                                        21:00
Stand Up Comedy – 100% Gtf (Αθήνα)

 

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου

Προς τον Παράδεισο                                              Σκηνή Μπαλέτου                                                18:00
Masterclass Χορού – Κι όμΩς Κινείται (Αθήνα)

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Η Φουρφουρώ***                                                  Κουκλοθέατρο Τιριτόμπα                               17:00
Κουκλοθέατρο – Κουκλοθίασος Τιριτόμπα

IL paRЯaiso***                                                          Θέατρο του Μύλου                                            21:00
Χορός – Κι όμΩς Κινείται (Αθήνα)

 

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Αυτοί Που Περπατούσαν στο Γελαστό Πλανήτη  Κουκλοθέατρο Τιριτόμπα                     20:00
Μουσικό Θέατρο – ΣΜουΘ

F+ Performance                                                        Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων                     21:00
Φωτογραφία – F+ mag

Βραδιά Χορού                                                           Θέατρο του Μύλου                                            21:30
Χορός – Art Gate & Art of Dance

 

Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Αλήθεια;                                                                      Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων                     20:00
Μουσικό Θέατρο – ΣΜουΘ

Είμαρμαι                                                                     Σκηνή Μπαλέτου                                                21:00
Χοροθέατρο – Concentric Dance Company (Βόλος)

 

Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου

Ανοικτό Εργαστήρι Χοροθεάτρου                    3ος όροφος Μύλου                                            17:00
Εργαστήρια – Off Art

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Συννεφούλης                                                             Μουσείο Κούκλας                                              20:00
Διάδραση – Κουκλοθίασος  “Τιριτόμπα”

Παραμύθια του Κόσμου                                       Θέατρο του Μύλου                                            21:00
Θέατρο – Δημήτρης Δακτυλάς (Βόλος)

 

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

Ανοικτό Εργαστήρι Χοροθεάτρου                    3ος όροφος Μύλου                                            17:00
Εργαστήρια – Off Art

Jazz Escape                                                                 Ισόγειο Μύλου                                                     19:00
Ζωγραφική – Κώστας Βαρνάς

Παρουσίαση Εργαστηρίου                                  2ος όροφος Μύλου                                            20:00
Χοροθέατρο – Off Art

Εγώ Φοβάμαι, Εσύ Φοβάσαι…                          Θέατρο του Μύλου                                            21:00
Θέατρο – ΝΗΜΑ

Συναυλία / Γιορτή Ολοκλήρωσης                     Προαύλιο Μύλου                                                22:00
Μουσική & Χορός – Johnny Rumble & the Law 4000

 

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com