![KOYTSOX1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/12/KOYTSOX1-678x381.jpg)
Στιγμές χαράς προσέφεραν στα προσφυγόπουλα που διαμένουν στο δομή φιλοξενίας στο Κουτσόχερο της Λάρισας, ο Δήμος Λαρισαίων και εθελοντικές οργανώσεις.
Ο Αγιος Βασίλης και τα ξωτικά του, εμφανίστηκαν το μεσημέρι της Τετάρτης , στον καταυλισμό των προσφύγων και άρχισαν να μοιράζουν δώρα, γλυκίσματα, αγκαλιές και χαμόγελα στα 220 περίπου προσφυγόπουλα.
Η δράση, που πραγματοποιήθηκε με επιτυχία εντάσσεται στο πλαίσιο των δράσεων και εκδηλώσεων του Δήμου Λαρισαίων με τίτλο «Κανείς μόνος του στην κρίση».