“ΣΚΟΡΠΙΣΕ” ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ!

Με το εμφατικό όσο και εντυπωσιακό 5-0 επέστρεψε στις επιτυχίες ο Απόλλωνας Λάρισας που σκόρπισε στους… πέντε ανέμους τη Νίκη Βόλου, πετυχαίνοντας παράλληλα και τη νίκη της αγωνιστικής στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη παρατάχθηκε με απουσίες , ωστόσο το ισχνό 1-0 του πρώτου μέρους έδωσε τη θέση του σε ένα απίστευτο δεύτερο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να πετυχαίνει 4 τέρματα και τη Νίκη να αδυνατεί να παρακολουθήσει το δαιμονισμένο ρυθμό του!

Δύο φάσεις του Νικλητσιώτη δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα το Φιρινίδη, με τον Απόλλωνα να προηγείται στο 28’ όταν μετά από ανάποδο ψαλίδι του Αγρόδημου η μπάλα κατέληξε στο Διβανέ που με όμορφο σουτ έγραψε το 1-0.

Καταιγιστικός με την έναρξη της επανάληψης ο Απόλλωνας που πέτυχε 2 γκολ σε 5’ μόλις λεπτά, με τους Μηνά (46’) και Καρακατσάνη (50’) να διευρύνουν το σκορ, ενώ στο 65’ ήταν η σειρά του Σαχινίδη να σκοράρει γράφοντας μέσα σε αποθέωση το 4-0, με τον ίδιο παίκτη στο 75’ να σημειώνει και δεύτερο προσωπικό τέρμα δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του και το «κοντέρ» να γράφει 5-0!

Και επίσημα πρωταθλητής χειμώνα ο Απόλλωνας Λάρισας, με το παιχνίδι της Νίκης να μην αντέχει σε καμία κριτική, αφού ειδικά στο δεύτερο μέρος απλά παρακολουθούσε τον αντίπαλό της!

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Ιβανίδης, Αγρόδημος, Καρακατσάνης (69′ Σκούπρας), Σαχινίδης (77′ Συράκος), Διβανές (75′ Καμπέρης), Μηνάς

Νίκη Βόλου (Στέφανος Ξηρόφωτος): Τζήμας, Παπαδήμας, Δημολιός, Ναουμίδης (69′ Σκοπελίτης), Παρασκευαϊδης, Πετράκος, Νικλητσιώτης (77′ Κόλα), Μέτσε, Βασίλιεβιτς, Γκορέτα, Μαλακασιώτης (63′ Παπαγεωργίου).