ΠΗΡΕ ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΙ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ

Μεγάλη νίκη για τον Τύρναβο 2005 που στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής πανηγύρισε το πεντακάθαρο 3-0 επί της Δόξας Αργυροπουλίου, στο γειτονικό ντέρμπι και με τους γηπεδούχους να καίγονται για βαθμούς.

Καλύτερο ο Τύρναβος επικράτησε πλήρως των αντιπάλων του και πήγε στο ημίχρονο με τον αέρα του 2-0, αφού αρχικά ο Τζιόλας στο 16’ με σουτ μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια ο Τσούτσας με κεφαλιά (29’) έδωσαν προβάδισμα με 2-0 στην ομάδα τους.

Συγκεντρωμένος ο Τύρναβος και στην επανάληψη «κλείδωσε» τη νίκη του στο 57’, όταν ο Γκαντρής σημείωσε με δυνατό σουτ το 3-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Η φάση της αναμέτρησης πάντως καταγράφηκε στο 35’, όταν ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι υπέρ του Τυρνάβου για να πάρει στη συνέχεια πίσω την απόφασή του!

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Παναγιωτόπουλος, Λιάκος, Γαλάνης, Καλέσης, Γανός, Νάτσης, Μαυροδήμος, Μπάκος (67′ Καραλής), Τσούτσας (80′ Ντονούδης), Τζιόλας (87′ Τατσελάρι Ρ.), Γκαντρής (86′ Τατσελάρι Λ.).

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ. (46′ Γκαραγκούνης), Περήφανος, Καφφές (70′ Ματθαίου), Κακαζούκης, Σαΐτης, Μίζα, Ταρταμπούκας, Ζάχος (80′ Βογιατζής), Ραμάι (85′ Φουρτούνας), Κόκκορας.

ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ο ΦΑΛΑΝΙΑΚΟΣ

Τη νίκη της ημέρας για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ πέτυχε ο διψασμένος για βαθμούς Φαλανιακός που δίνει μάχη για την παραμονή του στην κατηγορία, αφού στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής επικράτησε με 1-0 του πρωτοπόρου Οικονόμου Τσαριτσάνης.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις ξεχώρισε το «διπλό» του Σμόλικα στην έδρα του ΠΟΕ, ενώ ο Δαμασιακός ηττήθηκε μακριά από την έδρα του από το Δωτιέα.