![POLYTEX](https://paidis.com/wp-content/uploads/2018/11/POLYTEX-598x381.jpg)
Τιμώντας την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου, ο σύλλογος Γυναικών Τυρνάβου διοργανώνει το Σάββατο 17 Νοεμβρίου στις 8 μ.μ. στο “Μαξίμ” εκδήλωση τιμής και μνήμης της ηρωικής εξέγερσης, με την παρουσίαση του θεατρικού δρώμενου “Διότι δεν συνεμορφώθην”.
Η διοίκηση του συλλόγου καλεί τα μέλη και τους φίλους να παρακολουθήσουν την εκδήλωση αποτίοντας φόρο τιμής στους νεκρούς και σε όλους τους εξεγερθέντες του αντιδικτατορικού αγώνα.