![αγορου1](https://paidis.com/wp-content/uploads/2019/03/αγορου1-640x381.jpg)
Το χάλκινο μετάλλιο στη σφαίρα στο Βαλκανικό πρωτάθλημα μάστερ κλειστού στίβου που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη πήρε ο Λαρισαίος βετεράνος αθλητής Παναγιώτης Αγόρου εμπλουτίζοντας έτσι τη συλλογή του από σημαντικές διακρίσεις σε όλη του την καριέρα.
Ο Π. Αγόρου ήταν ο μοναδικός Λαρισαίος αθλητής που πήρε μέρος στο πρωτάθλημα ενώ με τα χρώματα του ΣΥ.Β.Α.Σ. Λάρισας συμμετείχαν τρεις ακόμη αθλητές που ζουν όμως στην Αθήνα.