«ΤΣΙΜΠΗΣΕ» ΒΑΘΜΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

Με το βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει από την Κρήτη ο Απόλλωνας Λάρισας, που στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της FL «τσίμπησε» βαθμό στα Περιβόλια από τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, σε ένα παιχνίδι που έληξε με σκορ 1-1.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τους Απολλωνιστές να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο μετά το 30’, ενώ στο 33’ ο κίπερ του Κισσαμικού είπε «όχι» με εξαιρετική επέμβαση στο σουτ του Μπραμπίγια και στο 40’ ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ, με το συνήθη ύποπτο Μπραμπίγια να βρίσκει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ γράφοντας το 0-1 για την ομάδα του.

Η αντίδραση των Κρητικών ήταν άμεση, καθώς λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου (45’) ο Κάσσος με κεφαλιά σημείωσε το 1-1, ενώ στην επανάληψη και στις λίγες φάσεις που δημιουργήθηκαν ο Μαντζάρης δήλωσε παρών σε σουτ του Αρναρέλλη (82’), λίγο αργότερα η κεφαλιά του Κάσσου πέρασε άουτ και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες, με τον Απόλλωνα να προσθέτει έναν ακόμη βαθμό στη συγκομιδή του.

ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Κάσσος, Σισέ, Σελινιωτάκης (74′ λ.τρ. Τόλι), Φαζός, Παπαχρήστος, Τεγούσης (57′ Σάλιακας), Μουμίν, Αρναρέλλης, Ρίσκι (84′ Καραγεώργης), Κουσκουνάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Πολέτο (84′ λ.τρ. Γκουντρουμπής), Λίταινας (90+1′ Κοντοές), Μαρκολίνο (56′ Τασιούλης), Μπραμπίγια, Λουκάο.