ΔΑΜΑΣΙΑΚΟΣ – ΠΟΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΕΠΣΛ

Ένα γκολ του Στ. Λούτσου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αποδείχθηκε αρκετό για το Δαμασιακό που πανηγύρισε μεγάλη πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΛ, καθώς κέρδισε τον Σμόλικα στον επαναληπτικό των ημιτελικών με 1-0, με το πρώτο παιχνίδι να έχει λήξει ισόπαλο χωρίς σκορ.

Η «χρυσή» κεφαλιά του Λούτσου έστειλε στον τελικό τους παίκτες του Δ. Μπουκουβάλα, όπου και θα τεθούν αντιμέτωποι με τον ΠΟΕ, ο οποίος απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 από τον Ηρακλή Λάρισας και με το 2-0 του πρώτου αγώνα πανηγύρισε επίσης την πρόκριση παίρνοντας το εισιτήριο για τον τελικό.

Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν τη Πέμπτη στις 16 Μαΐου, με στόχο τη κατάκτηση του Κυπέλλου της ΕΠΣΛ.

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Μιγδάνης, Ιωαννίδης, Ντόκος, Γεωργατζιάς, Μπακαΐμης, Μουσιάρης, Νάτσης, Δούκας, Λούτσος (68′ Γκαντρής (73′ λ.τ. Λέτσιος Στ.)), Αμπατζίδης (90’+3′ Αγραφιώτης), Φούντας (90’+5′ Τσιάλτας).

Σμόλικας Φαλάνης (Βασίλης Μπακογιάννης): Γραβάνης, Σκούπρας, Κακαζούκης, Τσιρογιάννης, Μπέτσης, Μολάς, Καρέντζος, Γκατζούλης, Σέτζας, Γκατζιούρας (59′ Ντούρας), Ζαμπέτας.