![ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2021/01/ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ-600x381.jpg)
Μία ακόμη δράση ζωής για την αντιμετώπιση των αυξημένων αναγκών σε αίμα πραγματοποιείται Πέμπτη και Παρασκευή στη Λάρισα (14-15/1), με πρωτοβουλίας της Υπηρεσίας Αιμοδοσίας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας.
Η δράση εθελοντικής αιμοδοσίας λαμβάνει χώρα στο κτίριο Κατσίγρα, στην πλατεία Ταχυδρομείου, από τις 10 το πρωί έως της 3 το απόγευμα, με τους Λαρισαίους να σπεύδουν προσφέροντας αίμα για τις ανάγκες του νοσοκομείου.
Ε.Π.
ΦΩΤΟ: Δ. Καστανάρας