ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΡΙΧΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΜΑΧΗ ΤΩΝ PLAY OUT Η ΑΕΛ

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τα play off και τα play out

Στη μάχη της παραμονής μέσω της διαδικασίας των play out ρίχνεται από το Σάββατο 20 Μαρτίου η ΑΕΛ, που στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης σε εκτός έδρας αγώνα (15.00).

Η Super League επικύρωσε ομόφωνα τη βαθμολογία της κανονικής περιόδου, ενώ εγκρίθηκε και το πρόγραμμα των play off και των play out. Σύμφωνα με τα όσα ανακοινώθηκαν τρεις θα είναι οι εμβόλιμες αγωνιστικές για τα play off (θα διεξαχθούν Τετάρτη), ενώ ίδια ώρα θα διεξαχθούν οι αγώνες των δύο τελευταίων αγωνιστικών.

Τα play off θα ξεκινήσουν την Κυριακή 21 Μαρτίου και θα ολοκληρωθούν στις 16 Μαΐου, ενώ η έναρξη των play out θα γίνει το Σάββατο 20 Μαρτίου και οι αγώνες θα ρίξουν αυλαία 15 Μαΐου, με τα παιχνίδια να διεξάγονται Σάββατο και Δευτέρα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PLAY OUT

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ)

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ 20/3, 15:00

Βόλος – ΟΦΗ 20/3, 19:30

ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος 20/3, 19:30

Παναιτωλικός – Λαμία 20/3, 19:30

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ)

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 3/4, 15:00

ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα 3/4, 17:15

ΑΕΛ – Παναιτωλικός 3/4, 19:30

Λαμία – Βόλος 3/4, 19:30

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ-ΔΕΥΤΕΡΑ)

Βόλος – Παναιτωλικός 10/4, 15:00

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 10/4, 17:15

Ατρόμητος – ΑΕΛ 10/4, 19:30

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία 12/4, 19:30

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ-ΔΕΥΤΕΡΑ)

ΟΦΗ – Ατρόμητος 17/4, 15:00

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης 17/4, 17:15

Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα 17/4, 19:30

Λαμία – ΑΕΛ 19/4, 19:30

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ-ΔΕΥΤΕΡΑ)

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός 24/4, 15:00

ΑΕΛ – ΟΦΗ 24/4, 17:15

Ατρόμητος – Λαμία 24/4, 19:30

Απόλλων Σμύρνης – Βόλος 26/4, 19:30

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ)

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων 8/5, 19:30

Βόλος – ΑΕΛ 8/5, 19:30

Παναιτωλικός – Ατρόμητος 8/5, 19:30

Λαμία – ΟΦΗ, 8/5, 19:30

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ)

ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα 15/5, 19:30

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία 15/5, 19:30

Ατρόμητος – Βόλος 15/5, 19:30

ΟΦΗ – Παναιτωλικός 15/5, 19:30

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PLAY OFF

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 21/3, 15:00

Ολυμπιακός – Άρης 21/3, 17:15

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 21/3, 19:30

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 4/4, 15:00

Άρης – Αστέρας 4/4, 17:15

ΑΕΚ – Ολυμπιακός 4/4, 19:30

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

Άρης – ΑΕΚ 11/4, 15:00

Αστέρας – ΠΑΟΚ 11/4, 17:15

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 11/4, 19:30

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

Παναθηναϊκός – Άρης 18/4, 15:00

ΑΕΚ – Αστέρας 18/4, 17:15

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 18/4, 19:30

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΤΑΡΤΗ)

Ολυμπιακός – Αστέρας 21/4, 17:15

Άρης – ΠΑΟΚ 21/4, 19:30

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 21/4, 21:30

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 25/4, 15:00

Αστέρας – Άρης 25/4, 17:15

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 25/4, 19:30

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΤΑΡΤΗ)

Άρης – Ολυμπιακός 5/5, 17:15

Παναθηναϊκός – Αστέρας 5/5, 19:30

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 5/5, 21:30

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 9/5, 15:00

Αστέρας – Ολυμπιακός 9/5, 17:15

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 9/5, 19:30

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΤΑΡΤΗ)

Άρης – Παναθηναϊκός 12/5 19:30

Αστέρας – ΑΕΚ 12/5, 19:30

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 12/5, 19:30

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ)

Άρης – ΑΕΚ 16/5, 19:30

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 16/5, 19:30

ΠΑΟΚ – Αστέρας 16/5, 19:30

Ε.Π.

 

 

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ Paidis.com