![ΠΟΛΥΝΕΡΙ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2021/03/ΠΟΛΥΝΕΡΙ-600x381.jpg)
Σε εξέλιξη βρίσκονται από την Περιφέρεια Θεσσαλίας οι εργασίες για τη βελτίωση του δρόμου που συνδέει το Πολυνέρι με τη Λεύκη, στη επαρχιακή οδό Λάρισα – προς όρια νομού Καρδίτσας. Μέχρι στιγμής έχουν ολοκληρωθεί οι χωματουργικές εργασίες αποκατάστασης της οδού με ενίσχυση των στρώσεων οδοστρωσίας και το επόμενο διάστημα ολοκληρώνεται η ασφαλτόστρωση και η οριζόντια και κατακόρυφη σήμανση της οδού.
«Οι δρόμοι μας ενώνουν και μας φέρνουν με ασφάλεια πιο κοντά» δηλώνει ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός. «Σε εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες για τη βελτίωση του δρόμου που συνδέει το Πολυνέρι με τη Λεύκη. Η Περιφέρεια Θεσσαλίας στηρίζει τον άνθρωπο και τις ανάγκες του με έργα που δημιουργούν θέσεις εργασίας και φέρνουν χρήμα την τοπική πραγματική οικονομία» προσθέτει ο Περιφερειάρχης.