![ΛΙΜΝΗ2](https://paidis.com/wp-content/uploads/2021/07/ΛΙΜΝΗ2-600x381.jpeg)
Ενόψει της επερχόμενης διαδικασίας απαντήσεων σε γραπτές ερωτήσεις στο Δημοτικό Συμβούλιο ο δημοτικός σύμβουλος της μείζονος αντιπολίτευσης Θ. Μαμάκος έθεσε το παρακάτω ζήτημα :
Εδώ και πολλούς μήνες έχει εγκαταλειφθεί πλήρως στην τύχη της η λίμνη που βρίσκεται στο πάρκο Αλκαζάρ. Αν και έγιναν αρχικά κάποιες προπαρασκευαστικές ενέργειες η επακολουθήσασα αδράνεια των υπευθύνων τις ακύρωσε και αυτές. Αποτέλεσμα είναι να υπάρχει μια πολύ δυσάρεστη κατάσταση που έχει άμεσο αντίκτυπο στη συνολική εικόνα του πάρκου.
Ο επισκέπτης του πάρκου βλέπει μια άδεια τσιμεντένια δεξαμενή, όπου λιμνάζουν νερά και έχουν συσσωρευτεί σκουπίδια .
![](https://paidis.com/wp-content/uploads/2021/07/ΛΙΜΝΗ1.jpeg)
Ερωτάται η δημοτική αρχή
Υπάρχει κάποια πρόβλεψη αξιοποίησης του σημαντικού αυτού σημείου στο πάρκο;