![ΦΑΡΣΑΛΑ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2021/11/ΦΑΡΣΑΛΑ.jpg)
Το μήνυμα του δημάρχου Φαρσάλων κ. Μάκη Εσκίογλου για τη σημερινή επέτειο του Πολυτεχνείου:
«Το Πολυτεχνείο δεν είναι απλά ένα ιστορικό γεγονός. Είναι μία διαρκής υπενθύμιση πως τα θεμελιώδη κοινωνικά αγαθά και η δημοκρατία πρέπει να διαφυλάσσονται διαρκώς ως κόρη οφθαλμού. Το φοιτητικό κίνημα απέδειξε στην πράξη πως ο μόνος χαμένος αγώνας, είναι εκείνος που δε δίνεται ποτέ.
Σαράντα οκτώ χρόνια μετά, το Πολυτεχνείο συνεχίζει να εμπνέει και να καθοδηγεί».