![ΚΑΠΕ_ΤΡΙΑ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2022/02/ΚΑΠΕ_ΤΡΙΑ-600x381.jpg)
Συνάντηση με τον υφυπουργό παρά τω Πρωθυπουργώ Χρήστο Τριαντόπουλο, είχε ο πρώην Πρόεδρος της ΔΕΕΠ Λάρισας ΝΔ Χρήστος Καπετάνος, όπου συζητήθηκαν θέματα που αφορούν τις αποζημιώσεις από τις πρόσφατες καταστροφές του «Διομήδη» σε χωριά των δήμων Τεμπών και Φαρσάλων.
Ο Χρήστος Καπετάνος που πρόσφατα επισκέφτηκε τα χωριά των δήμων αυτών, μετέφερε στον υπουργό την ανάγκη επίσπευσης των διαδικασιών καταγραφής και πληρωμής των ζημιών που υπέστησαν οι κάτοικοι.
Ο αρμόδιος υφυπουργός κ.Τριαντόπουλος, επανέλαβε την δέσμευση για την αρωγή του κρατικού φορέα στην καταγραφή και αποπληρωμή των ζημιών, ενώ ο κ. Καπετάνος τον ευχαρίστησε για την αμεσότητα του ιδίου στην αντιμετώπιση των καταστροφικών φαινομένων.