![antigoni-ntrismpioti-monaxo](https://paidis.com/wp-content/uploads/2022/08/antigoni-ntrismpioti-monaxo-638x381.jpg)
To χρυσό μετάλλιο στα 35 χιλιόμετρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, που διεξάγεται στο Μόναχο, κατέκτησε η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, η οποία τερμάτισε κρατώντας την ελληνική σημαία, καλύπτοντας την απόσταση σε δύο ώρες, 46 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα.
Η 37χρονη Καρδιτσιώτισσα πρωταθλήτρια, είχε… προειδοποιήσει για την εξαιρετική της κατάσταση, τον προηγούμενο μήνα, καθώς τερμάτισε 4η στην ίδια απόσταση, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Γιουτζίν.
naftemporiki.gr
φωτο: REUTERS/ANDREAS GEBERT