![ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/05/ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ-678x372.jpg)
Στο πλαίσιο των προπαρασκευαστικών ενεργειών με σκοπό την καλύτερη προετοιμασία για την αντιπυρική περίοδο έτους 2023, διεξήχθη σήμερα, Πέμπτη 4 Μαΐου 2023, με μέριμνα του Πυροσβεστικού Σώματος, Άσκηση επί Χάρτου με την κωδική ονομασία “ΠΥΡΣΟΣ 2023”.
Η άσκηση πραγματοποιήθηκε στο κτήριο της Περιφερειακής Πυροσβεστικής Διοίκησης Θεσσαλίας και τον Δήμο Τυρνάβου εκπροσώπησε ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας, κ. Χρυσοβέργης Κώστας.