![φρεατιο](https://paidis.com/wp-content/uploads/2023/06/φρεατιο-678x381.jpg)
Τον κώδωνα του κινδύνου πρόκλησης ατυχήματος εξαιτίας ενός επικίνδυνου φρεατίου στην οδό Θεοφράστου κρούει αναγνώστης του paidis.com, ο οποίος στέλνοντας και τη σχετική φωτογραφία υποστηρίζει ότι το συγκεκριμένο φρεάτιο είναι πρόχειρα σκεπασμένο με λαμαρίνα, η οποία μπορεί ανά πάσα στιγμή να υποχωρήσει παρασέρνοντας και όποιος την πατήσει.
Επειδή μάλλον το φρεάτιο ανήκει στη ΔΕΥΑ Λάρισας ας σπεύσουν αύριο κιόλας να το σκεπάσουν με ανθεκτικό καπάκι.