ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ/ΦΑΡΟΣ

Δεν εξαργύρωσε την επιτυχία του απέναντι στον ΠΑΟΚ ο Γυμναστικός Λάρισας/Φάρος που δεν είχε ανάλογη συνέχεια αφού γνώρισε την ήττα στην Αθήνα από τον Πανιώνιο με σκορ 74-66, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών.

Η «αφλογιστία» του πρώτου 5λέπτου δεν στοίχισε στους παίκτες του Θανάση Σκουρτόπουλου, αφού πλησίασαν στο ημίχρονο στο καλάθι (36-34), ωστόσο ένα ξέσπασμα του Πανιωνίου 2’ περίπου λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα εκτόξευσε τη διαφορά στο +14, με τους «πράσινους» απλά να καταφέρνουν να μειώσουν στο τελικό 74-66.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 36-34, 56-47, 74-66.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΒΙΚΟΣ COLA (Ζιάγκος): Σακελλαρίου 11 (1 τρίποντο, 7 ασίστ), Νταλό 10 (2 τρίποντα, 8 ασίστ), Τσούπκοβιτς 6 (1), ΜακΝίλι 8 (6 ριμπάουντ), Σαρικόπουλος 11, Δίπλαρος 7 (1), Κράβιτς 16 (7/8 δίποντα, 2/2 βολές, 5 ριμπάουντ), Γούντσον 2, Κουακουμένσα 3 (1).

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ (Σκουρτόπουλος): Μπάντερ 2 (1/7 σουτ), Παπαμακάριος 8 (2), Μαραγκός 9 (5 ριμπάουντ), Σάφτενααρ 9 (1/8 δίποντα, 7 ασίστ), Μουράτος 9 (1/5 τρίποντα), Διαμαντάκος 2, Κίλι 6 (2), Φένερ 4, Παπαντωνίου 17 (5/7 τρίποντα)