ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΣΤΗ ΦΙΛΙΠΠΟΥΠΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Στο νοσοκομείο μετά από τραυματισμό παίκτης της Δόξας Δράμας

Δεν γνώρισε ακόμη τη χαρά της νίκης με την επιστροφή στη φυσική του έδρα ο Απόλλωνας Λάρισας, που στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της FL μέτρησε 4η σερί ήττα, αυτή τη φορά από τη Δόξα Δράμας με σκορ 1-3.

Νωθρός ο Απόλλωνας σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου έδωσε δικαιώματα στους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με 0-2 χάρη σε τέρματα του Γουνδουλάκη (4’) και του Ριζογιάννη, που στο 27’ με ένα εντυπωσιακό σουτ με τη μία έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Απόλλωνας, που αγωνίστηκε με νεαρούς παίκτες στη σύνθεσή του, προσπάθησε να απαντήσει με το Μαυριά, χωρίς να βρει στόχο, ενώ η εκπνοή του ημιχρόνου σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Ματσούκα των φιλοξενούμενων, που μεταφέρθηκε στο εφημερεύον Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας μετά από διάσειση.

Στην επανάληψη οι Απολλωνιστές πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο και κατάφεραν να μειώσουν στο 55’, όταν ο Καρακατσάνης νίκησε με σουτ το Μένκα γράφοντας το 1-2, ωστόσο στην εκπνοή του αγώνα ο Κουσκουνάς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα «κλειδώνοντας» τη νίκη της Δόξας, με το 1-3 να μένει μέχρι τέλους.

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρα, Κουρτσεσιώτης, Σουλιώτης, Ανδρέου Β., Αγρόδημος, Μαυριάς, Χατζής, Κανούλας (61’ Σουλίδης), Λίταινας (80’ Συράκος), Δημολιός (46’ Καρακατσάνης).

Δόξα Δράμας (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Σπυρόπουλος, Ριζογιάννης, Ματσούκας (44’ λ.τ. Μαρκόπουλος), Κουσκουνάς, Γουνδουλάκης (60’ Βιτλής), Ντιμιτρόφσκι, Βαλλιάνος, Γκότοβος, Μπαϊκαρά, Γεωργιάδης (71’ Στεφάνοβιτς).