![TSITSIRIGGOS](https://paidis.com/wp-content/uploads/2017/05/TSITSIRIGGOS-1-678x381.jpg)
Σε εξόφληση του υπόλοιπου 30% των χρημάτων για τις ποσότητες σταφυλιών που παρέδωσαν φέτος στο οινοποιείο τα μέλη του προχώρησε σήμερα ο Οινοποιητικός Συνεταιρισμός Τυρνάβου καταθέτοντας στου λογαριασμούς των παραγωγών συνολικά το ποσό του 1,1 εκ. €.
Πρόκειται για μία σημαντική ένεση ρευστότητας σε μια χειμαζόμενη λόγω του κορωνοϊού αγορά και σίγουρα “αποδεικνύει ότι ο συνεταιρισμός παρά τις όποιες δυσκολίες έχουν δημιουργήσει στο σύνολο των επιχειρήσεων τα έκτακτα μέτρα περιορισμού του κορωνοϊού μπορεί και ανταποκρίνεται στις υποχρεώσεις του”, όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος του συνεταιρισμού Χρ. Τσιτσιρίγγος.