![λεονταρης](https://paidis.com/wp-content/uploads/2016/03/-e1457069994293.jpg)
Την Τρίτη 15 Μαρτίου, στις 11:00 π.μ., θα πραγματοποιηθεί η τελετή αλλαγής της Διοικήσεως της 1ης ΣΤΡΑΤΙΑΣ στο στρατόπεδο «Στγού Νικολάου Πλαστήρα». Κατόπιν αποφάσεως του Κυβερνητικού Συμβουλίου Εξωτερικών και Άμυνας (ΚΥΣΕΑ), ο Αντιστράτηγος Ιωάννης Ηλιόπουλος,
ο οποίος αναλαμβάνει τα καθήκοντα του Γενικού Επιθεωρητή Στρατού, παραδίδει στον Αντιστράτηγο Ηλία Λεοντάρη.
Στην τελετή έχουν κληθεί να παραστούν οι Θρησκευτικές, Πολιτικές και Στρατιωτικές Αρχές της πόλης, καθώς και η πολιτική και στρατιωτική ηγεσία των Ενόπλων Δυνάμεων.