![PAPADHMOP](https://paidis.com/wp-content/uploads/2017/11/PAPADHMOP-e1509992921449.jpg)
Τον Δημήτρη Παπαδημόπουλο επισκέφθηκε εθιμοτυπικά ο Πύραρχος Ζήσης Κων. Μπρούζας. Στη συνάντηση συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στην Πολιτική Προστασία και μάλιστα εν όψει της χειμερινής περιόδου, αφού η Πυροσβεστική αποτελεί τον επιχειρησιακό της βραχίονα, καθώς και ζητήματα
σχετικά με την αναζήτηση τρόπων περαιτέρω ενίσχυσης της επιχειρησιακής ετοιμότητας και αποτελεσματικότητας στο πλαίσιο της συνεργασίας τους.
Ο κ. Παπαδημόπουλος ευχήθηκε στον κ. Μπρούζα καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα και τον ενημέρωσε, ότι θα είναι συνεχείς, δεδομένου ότι βοηθούν στην πληρέστερη γνώση των δεδομένων, η οποία αποτελεί αναγκαία συνθήκη στην πρόληψη και καταστολή πάσης φύσεως καταστροφικών φαινομένων και συμβάντων που ενδεχομένως θα χρειασθεί να αντιμετωπισθούν.