![λαχείο](https://paidis.com/wp-content/uploads/2015/05/λαχείο.jpg)
Από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Λάρισας εξιχνιάσθηκε μια περίπτωση απάτης και σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος 22χρονου για τα αδικήματα της απάτης και της πλαστογραφίας.
Ειδικότερα, όπως εξακριβώθηκε, την (29-01-2018) ο 22χρονος μετέβη σε πρακτορείο Ο.Π.Α.Π. στη Λάρισα και παρέδωσε στον 66χρονο ιδιοκτήτη δύο τραπεζικές επιταγές προκειμένου να παραλάβει λαχεία, οι οποίες όπως διαπιστώθηκε ήταν πλαστές και κατασχέθηκαν.