ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Χάρη σε γκολ του Πέεφ στο 46′ ο Πιερικός επιβλήθηκε με 1-0 του Τυρνάβου και ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο μισό του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι Κατερινιώτες ήταν καλύτεροι και έφτασαν δίκαια στο «τρίποντο» που ήταν το πρώτο μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες.

Το «φιλμ» του αγώνα:
7′ Σέντρα του Κατσιαμήτα από δεξιά, ο Παπαγιάννης πρόλαβε και μπλόκαρε τη μπάλα.
8′ Σουτ του Νούσια, η μπάλα άουτ.
11′ Κεφαλιά του Τσιρλίδη από το ύψος του πέναλτι, έπεσε και μπλόκαρε στη γωνία του ο Φιρινίδης.
21′ Φάουλ-κομπίνα για τον Πιερικό με Πέεφ-Κατσιαμήτα και τελικό αποδέκτη τον Κουρούπη να σουτάρει και τον Λούγκο να απειλεί την ομάδα του με αυτογκόλ.
44′ Εκτέλεση φάουλ του Κουρούπη από δεξιά, ο Παπαγιάννης έδιωξε προ του Κωνσταντίνου, η μπάλα κατέληξε στον Αποστολίδη που έκανε το δυνατό σουτ με τη μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών και να φεύγει άουτ.
46′ ΓΚΟΛ! 1-0: Φάουλ του Κουρούπη από δεξιά, ασθενής απόκρουση του Παπαγιάννη με τον Πέεφ να παίρνει το ριμπάουντ και να ανοίγει το σκορ με πλασέ.
63′ Σέντρα του Κατσιαμήτα από δεξιά, κεφαλιά του Τσιώλη, η μπάλα άουτ.
65′ Σουτ του Λίταινα, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.
69′ Κάθετη πάσα για τον Κατσιαμήτα που προ του Παπαγιάννη αστόχησε σε μια σημαντική ευκαιρία για τον Πιερικό.
84′ Εκτέλεση κόρνερ του Κουρούπη, κεφαλιά ο Ανδρέου, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Παπαγιάννη.

Τον αγώνα διηύθυνε ο Βρέσκας ενώ βοηθοί του ήταν οι Παπαδάκης και Γιάντσης, όλοι τους Ε.Π.Σ. Ημαθίας.

Πιερικός: Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Γιαλαμιδης, Ανδρέου, Κώτσιας (71′ Τροΐρης), Αποστολίδης (63′ Τσιώλης), Καραμπελας, Πέεφ, Κωνσταντίνου (80′ Δαδακος).

Τύρναβος: Παπαγιάννης, Κριτσάς, Μπαρούτας, Καρατάσιος, Καρλιαμπας, Μανιώτης (46′ Σβερκουλης), Τασιουλής, Λούγκος, Τσιρλιδης (77′ Κόκορας), Νούσιας (46′ Βούζας), Λίταινας.