ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΠΑΡΔΑΣ ΣΕ ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΚΝΤ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Στο 3ο όπεν HEREYA TROPHY 2017 το οποίο διεξήχθη στην Σόφια της Βουλγαρίας στις 27.5.2017 συμμετείχε ο Αθλητικός Όμιλος TAEKWONDO Τυρνάβου με 4 αθλητές.

Εκεί ο Φίλιππος Μπάρδας ανέβηκε στο ψηλότερο βάθρο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία -61 παίδων, αποκτώντας πολύτιμη εμπειρία για την συνέχεια, ενώ την πέμπτη θέση στις κατηγορίες τους, κατέκτησαν η Δέσποινα Καραδήμου, Ουρανία Καραδήμου και Απόστολος Ταμπάρας κάνοντας αξιόλογες εμφανίσεις.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ταμπάρας ήταν ο μικρότερος σε ηλικία στο πρωτάθλημα μόλις 8 χρονών μπαίνοντας από μικρή ηλικία στον πρωταθλητισμό. Για άλλη μια φορά καλεσμένη ήταν και η Διεθνής διαιτητής από τον Τύρναβο Σωτηρία Μπάρδα προσφέροντας τις υπηρεσίες της με την πολύτιμη εμπειρία της.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές την διαιτητή Μπάρδα Σωτηρία και τον προπονητή Χρήστο Ντιντό που οδηγεί τους αθλητές του Συλλόγου στον δρόμο του υψηλού πρωταθλητισμού.