ΑΝΕΤΟ «ΔΙΠΛΟ» ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΤΗ ΜΙΚΡΑ

Αμετάβλητη η κορυφή μετά τη νίκη της Δράμας στις Σέρρες

10408535_1556541084575211_4350806488991021912_nΠατώντας «γκάζι» στο δεύτερο 10λεπτο πέρασε  με άνεση από το γήπεδο της Μίκρας  η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Ολύμπιας Λάρισας, η οποία στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής για την Α2 επικράτησε του Ν. Βότση με σκορ 43-59.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε ιδιαίτερη κριτική, ενώ ήταν μια καλή ευκαιρία να αγωνιστούν παίκτριες με μικρότερη συμμετοχή και να πάρουν ανάσες οι θεωρούμενες βασικές ενόψει και της δύσκολης συνέχειας.

Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής η επικράτηση των Τιτάνων Δράμας επί του Α.Ο Σερρών, όπου στο ντέρμπι της αγωνιστικής και σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι οι Δραμινές επικράτησαν στην παράταση (52-52 κ.α.) με σκορ 59-64.

«Βράζουν» οι Σερραίοι με τη διαιτησία, αφού αποβλήθηκε ο προπονητής τους με 2η τεχνική ποινή, ενώ την ίδια τύχη είχαν μετά το τέλος της αναμέτρησης ο γενικός αρχηγός και ο γυμναστής του συλλόγου για εξύβριση των διαιτητών.

Τα όσα συνέβησαν αναφέρονται στο φύλλο αγώνα που «καίει» τις γηπεδούχους, ενώ αναμένονται οι σχετικές αποφάσεις  των πειθαρχικών οργάνων της Ομοσπονδίας.

Επόμενη αντίπαλος για τις «πορτοκαλί» η ομάδα του Άρη Θεσσαλονίκης, σε παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο κλειστό της Νεάπολης.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Θ. Λιάκος) Κυριτσάκα 8(1), Καψοκόλη 6, Σουλιώτη 2, Σπυροπούλου 6(2), Αραπακοπούλου, Γρηγοριάδου, Χαβαλέ 12(1), Κουτσουνούρη 13(1), Σκαρλή 3(1), Καλλίδου 9(1), Ράπτη, Ντριστέλα.