ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΔΙΚΕΙ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΟ

Σε ήττα από τον Αετό Αμυγδαλέας υποχρεώθηκε σήμερα ο Τύρναβος που στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ έχασε τελικά με 3-0 ένα παιχνίδι που μέχρι και το 85ο λεπτό παρέμενε στο ρευστό 1-0!

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα ο Κουρούκας, ενώ στο 15’ σουτ του Καρβούνη βρήκε το δοκάρι του Γραβάνη, για να φτάσουμε στο 81’ όταν ο Καλέσης απέτυχε να ισοφαρίσει για τους Τυρναβίτες, σημαδεύοντας τον πορτιέρο των γηπεδούχων!

Το άγχος για τον Αετό έδιωξε τελικά η «χρυσή» όπως αποδείχτηκε αλλαγή του Π. Κορλού, ο οποίος με δύο τέρματα στο 85’ και το 90’ χάρισε τη νίκη και το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Τύρναβος (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Αυλογιάρης, Κουσάνας (46′ Φιλίππου), Πρατσίλας (85′ Τσακνάκης), Καρακάνος, Ροντούλης, Ντονούδης, Γανός (65′ Βλιώρας), Γκαντρής, Τζιόλας, Καλέσης.