ΣΕΝΤΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

Με τους οικοδεσπότες Ρώσους να υποδέχονται τη Σαουδική Αραβία ξεκινά σήμερα στις 18.00 η μεγαλύτερη ποδοσφαιρική γιορτή του πλανήτη, το 22ο Παγκόσμιο Κύπελλο, που μέχρι και τις 15 Ιουλίου αναμένεται να καθηλώσει τους ποδοσφαιρόφιλους.

Οι 64 συνολικά αγώνες θα καλυφθούν τηλεοπτικά από την κρατική τηλεόραση, ενώ αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ έχει ως εξής:

Πέμπτη 14/6, ΕΡΤ1, 18:00, Ρωσία- Σαουδική Αραβία

Παρασκευή 15/6, ΕΡΤ1, 15:00, Αίγυπτος-Ουρουγουάη
Παρασκευή 15/6, ΕΡΤ1, 18:00, Μαρόκο-Ιράν
Παρασκευή 15/6, ΕΡΤ1, 21:00, Πορτογαλία-Ισπανία

Σάββατο 16/6, ΕΡΤ1, 13:00, Γαλλία-Αυστραλία
Σάββατο 16/6, ΕΡΤ1, 16:00, Αργεντινή-Ισλανδία
Σάββατο 16/6, ΕΡΤ1, 19:00, Περού-Δανία
Σάββατο 16/6, ΕΡΤ1, 22:00, Κροατία-Νιγηρία

Κυριακή 17/6, ΕΡΤ1, 15:00, Κόστα Ρίκα-Σερβία
Κυριακή 17/6, ΕΡΤ1, 18:00, Γερμανία-Μεξικό
Κυριακή 17/6, ΕΡΤ1, 21:00, Βραζιλία-Ελβετία

Δευτέρα 18/6, ΕΡΤ1, 15:00, Σουηδία-Νότια Κορέα
Δευτέρα 18/6 ΕΡΤ1, 18:00, Βέλγιο-Παναμάς
Δευτέρα 18/6, ΕΡΤ1, 21:00, Τυνησία-Αγγλία

Τρίτη 19/6, ΕΡΤ1, 15:00, Κολομβία-Ιαπωνία
Τρίτη 19/6, ΕΡΤ1, 18:00, Πολωνία-Σενεγάλη
Τρίτη 19/6, ΕΡΤ1, 21:00, Ρωσία-Αίγυπτος

Τετάρτη 20/6, ΕΡΤ1, 15:00, Πορτογαλία-Μαρόκο
Τετάρτη 20/6, ΕΡΤ1, 18:00, Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία
Τετάρτη 20/6, ΕΡΤ1, 21:00, Ιράν-Ισπανία

Πέμπτη 21/6, ΕΡΤ1, 15:00, Δανία-Αυστραλία
Πέμπτη 21/6, ΕΡΤ1, 18:00, Γαλλία-Περού
Πέμπτη 21/6, ΕΡΤ1, 21:00, Αργεντινή-Κροατία

Παρασκευή 22/6, ΕΡΤ1, 15:00, Βραζιλία-Κόστα Ρίκα
Παρασκευή 22/6, ΕΡΤ1, 18:00, Νιγηρία-Ισλανδία
Παρασκευή 22/6, ΕΡΤ1, 21:00, Σερβία-Ελβετία

Σάββατο 23/6, ΕΡΤ1, 15:00, Βέλγιο-Τυνησία
Σάββατο 23/6, ΕΡΤ1, 18:00, Νότια Κορέα-Μεξικό
Σάββατο 23/6, ΕΡΤ1, 21:00, Γερμανία-Σουηδία

Κυριακή 24/6 ΕΡΤ1, 15:00, Αγγλία-Παναμάς
Κυριακή 24/6 ΕΡΤ1, 18:00, Ιαπωνία-Σενεγάλη
Κυριακή 24/6, ΕΡΤ1, 21:00, Πολωνία-Κολομβία

Δευτέρα 25/6, ΕΡΤ1, 17:00, Ουρουγουάη-Ρωσία
Δευτέρα 25/6 ΕΡΤ2, 17:00, Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος
Δευτέρα 25/6, ΕΡΤ1, 21:00, Ισπανία-Μαρόκο
Δευτέρα 25/6, ΕΡΤ2, 21:00, Ιράν-Πορτογαλία

Τρίτη 26/6, ΕΡΤ1, 17:00, Δανία-Γαλλία
Τρίτη 26/6, ΕΡΤ2, 17:00, Αυστραλία-Περού
Τρίτη 26/6, ΕΡΤ1, 21:00, Νιγηρία-Αργεντινή
Τρίτη 26/6, ΕΡΤ2, 21:00, Ισλανδία-Κροατία

Τετάρτη 27/6, ΕΡΤ1, 17:00, Νότια Κορέα-Γερμανία
Τετάρτη 27/6, ΕΡΤ2, 17:00, Μεξικό-Σουηδία
Τετάρτη 27/6, ΕΡΤ1, 21:00, Σερβία-Βραζιλία
Τετάρτη 27/6, ΕΡΤ2, 21:00, Ελβετία-Κόστα Ρίκα

Πέμπτη 28/6, ΕΡΤ1, 17:00, Σενεγάλη-Κολομβία
Πέμπτη 28/6, ΕΡΤ2, 17:00, Ιαπωνία-Πολωνία
Πέμπτη 28/6, ΕΡΤ1, 21:00, Αγγλία-Βέλγιο
Πέμπτη 28/6, ΕΡΤ2, 21:00, Παναμάς-Τυνησία

Σάββατο 30/6, ΕΡΤ1, 17:00, Φάση των «16»
Σάββατο 30/6, ΕΡΤ1, 21:00, Φάση των «16»

Κυριακή 1/7, ΕΡΤ1, 17:00, Φάση των «16»
Κυριακή 1/7, ΕΡΤ1, 21:00, Φάση των «16»

Δευτέρα 2/7, ΕΡΤ1, 17:00, Φάση των «16»
Δευτέρα 2/7, ΕΡΤ1, 21:00, Φάση των «16»

Τρίτη 3/7, ΕΡΤ1, 17:00, Φάση των «16»
Τρίτη 3/7, ΕΡΤ1, 21:00, Φάση των «16»

Παρασκευή 6/7, ΕΡΤ1, 17:00, Προημιτελικός
Παρασκευή 6/7, ΕΡΤ1, 21:00, Προημιτελικός

Σάββατο 7/7, ΕΡΤ1, 17:00, Προημιτελικός
Σάββατο 7/7, ΕΡΤ1, 21:00, Προημιτελικός

Τρίτη 10/7, ΕΡΤ1, 21:00, Ημιτελικός

Τετάρτη 11/7, ΕΡΤ1, 21:00, Ημιτελικός

Σάββατο 14/7, ΕΡΤ1, 17:00, Αγώνας για θέσεις 3-4

Κυριακή 15/7, ΕΡΤ1, 18:00, Τελικός

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.