Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ: ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ – ΦΩΤΙΑ

Ακόμη μια πολύτιμη νίκη, πέτυχε η ομάδα μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Αμπελώνα, την 7η σε 10 αγώνες, αυτή τη φορά επικρατώντας της ομάδας της Αναγέννησης Λαμίας με 88 – 73 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το τελικό σκορ, βέβαια, δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα του αγώνα, καθώς οι δύο ομάδες για 32 λεπτά, πήγαιναν χέρι – χέρι στο σκορ, με τους Αμπελωνίτες να πατάνε γκάζι στην τέταρτη περίοδο και να παίρνουν μια διαφορά ασφαλείας, που τη διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Με αυτή τους τη νίκη, οι παίχτες του Αμπελώνα διατηρήθηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας, πίσω από Σπάρτακο Ιωαννίνων και Αλμυρό και ισοβαθμώντας με Τρίκαλα και Σοφάδες.

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Αμπελώνα, τις επόμενες 3 αγωνιστικές, έχει πρόγραμμα – φωτιά, αντιμετωπίζοντας κατά σειρά Τρίκαλα εκτός, Ιωάννινα εντός και Σοφάδες εκτός.