Η ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΖΙΑΚΑ

Κατώτερη των περιστάσεων εμφανίστηκε στο ματς με το Θεσπρωτό η ομάδα του Τυρνάβου που παίζοντας τα ρέστα της για την παραμονή στην Γ’ Εθνική κατηγορία ηττήθηκε στην έδρα της με 1-2, μια ήττα που συνοδεύτηκε και από την παραίτηση του προπονητή Μιλτιάδη Ζιάκα.

Στα αγωνιστικά, παίζοντας υπό πίεση οι Τυρναβίτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Πέντσας, ενώ κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 83’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κωστούλα.

Δυστυχώς για την ομάδα του Τυρνάβου το θρίλερ ολοκληρώθηκε 2’ λεπτά αργότερα όταν ο Καρύδης «έγραψε» το 1-2 σκορπώντας την απογοήτευση στο Τυρναβίτικο στρατόπεδο, με τους γηπεδούχους να «φωνάζουν» για τη φάση του 90’ υποστηρίζοντας ότι η κεφαλιά του Κωστούλα αφού βρήκε το δοκάρι πέρασε τη γραμμή του τέρματος με το διαιτητή ωστόσο να έχει διαφορετική άποψη δείχνοντας να συνεχισθεί το παιχνίδι σε μια δύσκολη φάση που συζητήθηκε.