ΜΕ ΗΤΤΕΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΣΤΗΝ Α2 ΑΕΛ ΚΑΙ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ

Ανταγωνιστικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα εμφανίστηκαν οι παίκτες της ΑΕΛ που ωστόσο δεν απέφυγαν την ήττα στην Καστοριά, με σκορ 101-90, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών.

Σε ένα παιχνίδι που οι άμυνες πέρασαν σε δεύτερη μοίρα οι παίκτες του Χρ. Χασανίδη το πάλεψαν μένοντας κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο για μια ακόμη φορά δεν γνώρισαν τη χαρά της νίκης παραμένοντας «κολλημένοι» στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις δύο επιτυχίες στο ενεργητικό τους.

Τα δεκάλεπτα: 25-26, 48-45, 79-70, 101-90

Καστοριάς (Σούλιος): Μπρόζος 5, Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 4, Ναούμης 21, Κακλαμάνος 19, Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 8, Χαρισμίδης 13 (7ρ.), Μπένας 13, Λυμπάρης 12.

ΑΕΛ (Χασανίδης): Βλαχούλης 3, Καμαράς 17 (7ρ.), Παπαχρήστος 5, Ναούμης 19, Κονδυλόπουλος 2, Κνέζεβιτς 7, Γκιουλέκας 26, Σαριμπαλίδης 6, Φιλιπόπουλος 3.

«ΛΥΓΙΣΕ» ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ Ο ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ

Δυνατό παιχνίδι έγινε στην έδρα του Παπάγου, με τον Ερμή Αγιάς να γνωρίζει τελικά την ήττα με σκορ 90-83.

Οι παίκτες του Γρ. Γιασσάργη ξεκίνησαν χωρίς ρυθμό το ματς με αποτέλεσμα να βρεθούν να κυνηγούν το σκορ, ωστόσο με την έναρξη της επανάληψης διόρθωσαν τα λάθη τους και πλησίασαν στο -6 στο τρίτο 10λεπτο, με την ομάδα του Παπάγου να αντέχει στην πίεση καταφέρνοντας τελικά να επικρατήσει.

Δεκάλεπτα : 30-15, 49-38, 68-62, 90-83.

ΑΣ Παπάγου (Κατσούνης) : Μελισσαράτος 27 (2), Γκάτζο 6 (2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 4, Δέδες 11 (1), Ζώρζος 14 (1), Παπαπέτρου 10 (2), Κιαπέκος 6, Σαλέχ 7, Ψάρρας 3 (1).

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης) : Τσιαμπαλής 7 (1), Χρυσόπουλος 5 (1), Δεμερζής 2, Καλλές 15, Τσούμας, Κόμματος 16 (4), Λόλας 14, Τριανταφύλλου 3 (1), Μιλόγιεβιτς 17 (2), Παπαδόπουλος, Νταλός 4.