ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Αξιοποιώντας την έδρα της η Ολύμπια Λάρισας επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών επικράτησε στο κλειστό της Νεάπολης των Τιτάνων Δράμας με 54-36.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο οι «πορτοκαλί» σοβάρεψαν αμυντικά και με επιμέρους σκορ 23-7 στο τρίτο 10λεπτο πήραν τη διαφορά για να πανηγυρίσουν στο τέλος μια άνετη νίκη.

Δεκάλεπτα: 6-12, 19-22, 42-29, 54-36

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 6(1), Σουλιώτη 16(1), Γαϊτάνη 12(1), Λιάσκου, Μαργαρίτη, Σκαρλή, Πατούνη, Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 17(1), Μοδέα 3.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου):Τερτλίδου 2, Καργιώτη 9, Σαμολαδά 13(2), Ντελή 4, Παλάδα 2, Δημούδη, Καρατζά 3, Βαρσάμη 2, Κολοκύθα, Κοσκερίδου 1.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής η αναβολή του αγώνα του Αρχέλαου με τον Παναθλητικό λόγω της κακής κατάστασης του γηπέδου, το οποίο έσταζε νερά (!), αλλά και η βαριά ήττα του Ολυμπιακού Βόλου στην Πυλαία με σκορ 105-25.